+90 850 255 1 875

ALAN ADI KAYIT BİLİŞİM LTD

Alan Adı Kayıt Bilişim Limited Şirketi uzun yıllar bilişim sektöründe çalışmış girişimci ruhlu mühendisler tarafından internet alan adları sektöründe uluslararası piyasada elde edilen tecrübeyi Türkiye’ye taşımak amacıyla kurulmuştur. Alan adlarına ek olarak geliştirilen projelerimiz Hacettepe Teknokent tarafından ar-ge desteğine layık görülmüş ve firmamıza kuluçka merkezinde yer ayrılmıştır. Ar-ge projelerimiz hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için Teknokent Firma Rehberi linkine tıklayabilirsiniz.

Şirketimiz start-up ruhuyla kolay, hızlı, güvenilir ve uygun fiyatlı ürünler sunmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda “.tr” uzantılı alan adlarının tahsisi, DNS, domain (alan adı) koruma ve hosting gibi hizmetleri kaliteli ve erişilebilir fiyatlarla sunmak istiyoruz.

Alan Adı Kayıt halihazırda “.com”, ".net" ve “.org” gibi jenerik alan adlarının tahsisine aracılık etmektedir. AAK, buna ek olarak, ".tr" uzantılı alan adlarının tahsisi için BTK (TRABİS) tarafından yetkilendirilmiş sayılı kayıt kuruluşundan biridir. TRABİS kapsamında yetkili firma listesine şu adresten ulaşabilirsiniz: TRABİS Kayıt Kuruluşları

Şirketimiz, alan adları tahsis (domain kayıt) hizmetlerinin yanında DNS ve güvenlikle alakalı yazılımlar da geliştirmektedir. Alan Adı Kayıt tarafından geliştirilen botnet tespit projesi Hacettepe Teknokent tarafından ar-ge teşviğine layık görülmüştür.

Misyonumuz

Websitesini kurmak isteyen kullanıcıların ihtiyaç duyduğu tüm teknolojileri yüksek kalite ve uygun fiyata sunmak.

Vizyonumuz

Dijital mecrada kimlik yönetimini inovatif, etkin ve erişilebilir şekilde sağlamak.