+90 850 255 1 875

Kimler alan adı almalı?

business - 2 Mayıs 2021

Alan adı hem web sitenizin adı hem de online marka isminizdir. Günümüzde çoğu kullanıcı işlerini tamamen online kanallar üzerinden yürüttüğü için doğru alan adı seçimi kuruluşunuz online varlığını oluşturmada atılacak en önemli adımların başında gelmektedir. Kısa kelimeler hatırlaması kolay olduğu için en çok tercih edilen alan adları olmasına rağmen tahsis edilmemiş kısa alan adları bulmak git gide zorlaşmaktadır. Bu nedenle birçok kuruluş alan adı olarak kısaltmaları kullanmaktadır.

Sosyal medyanın yaygınlaşması ve bu mecralardaki kullanıcı sayılarının artmasıyla birlikte birçok kuruluş kullanıcı ya da müşterileriyle bu kanallar üzerinden etkileşime geçmektedir. Örneğin birçok marka ürünlerini instagram sayfasında sergileyerek takipçilerden gelen tepkileri izlemekte ve kararlarını bu tepkilere göre almaktadır.

Bununla birlikte itibarlı bir kuruluşun kalıcı bir alan adı ve websitesi olması gerekmektedir. Kullanıcılar, teknolojik gelişme ve trendlere göre farklı sosyal medya kanallarına kayabilecektir. Bu nedenle kuruluşlar resmi websitelerini güncel tutarak kurumsal itibarını korumalıdır.

Kişisel blog sahipleri, ünlü kişiler ve bireysel girişimciler de kendilerine has alan adlarını tahsis ettirerek kalıcı bir marka oluşturmalıdır. Sosyal medya siteleri marka adı, alan adı ve resmi websitesine ek mecralar olarak düşünülmelidir.

Alan Adı Kayıt olarak çevrimiçi kimliğinizi oluşturmanız, markanızı geliştirmeniz ve alan adlarınızı profesyonel bir şekilde yönetmeniz için her zaman yanınızdayız.